Ametlik partner ja maaletooja

Droon DJI Phantom 4 PRO V2.0

Tootekood: CP.PT.00000242.01

Kingituseks kaasa DJI kott, kaelapael ja särgimagnet

Erinevused Phantom 4 Pro ja Phantom 4 Pro V2.0 vahel:
*OcuSync sagedussüsteem, tänu millele ühildub droon juhtmevabalt ka DJI Goggles-ga
*Tänu FOC sinusoidsel driveril, ESCs ja 9455S kiirkinnitus propelleritele on droon vaiksem ning aerodünaamilisem. 

*Phantom 4 Pro V2.0 juhtpult ei ole ühilduv Phantom 4 Pro seeriaga, mis kasutab LightBridge signaali. Teised aksessuaarid nagu näiteks akud, laadijad, AC kaablid, propellerikaitsed ja ND filtrid on ühilduvad nii Phantom 4 Pro kui ka Phantom 4 Pro V2.0 drooniga.

*Pro+ V2.0 komplektis on ekraaniga pult.

Enne drooniga lendamist vii end kurssi Eesti Vabariigis kehtiva seadusandlusega ning lenda drooniga vastutustundlikult.

Drooni lennutamine - kas mul on vaja drooni lennuluba? 

DJI Phantom 4 Pro üle võib uhkust tunda tänu tema 3-teljelisele stabilisaatorile koos 20MP kaamera ning 1-tollise CMOS sensoriga. Kõige selle abil on droon võimeline filmima kuni60 kaadrit sekundis 4K kvaliteediga videot või tegema järjestik fotosid kuni 14 kaadrit sekundis. Ka drooni korpus on uuenenud võrreldes Phantom 4-ga, kasutades nüüd magneesiumsulamit, mis ainult ei tee korpust tugevamaks ja jäigemaks, vaid ka kergemaks. Autonoomne lennusüsteem (FlightAutonomy system) on lisanud droonile kaks tahavaate sensorit ühes infrapuna sensoritega, mis aitavad droonil tajuda takistusi kokku viies eri suunas ning panevad drooni takistusi vältima neljas erinevas suunas. 

Gimbal 1-tollise CMOS sensoriga kaameraga

Phantom 4 Pro peal kasutusel olev kaamera on selle seeria esimene omalaadne: 1-tolline 20 megapikslilise resolutsiooniga CMOS sensor. Spetsiaalselt kohandatud lääts koosneb kaheksast elemendist, mis on jagatud seitsmesse eri gruppi. Kaameral on ka mehaaniline ava, mis välistab pildi moonutuse kiiresti liikuvate objektide korral või lennates suurtel kiirustel mehaanilise määratud fookusega.

1" CMOS Sensor

Sensori suurus on tihtipeale kvaliteetse pildi saavutamisel olulisem, kui pikslite arv, sest suuremal sensoril on parem dünaamiline ulatus, väiksem müratundlikkus ja oluliselt suurem jõudlus vähese valgusega oludes. 1-tolline sensor, mis on kasutusel Phantom 4 PRO kaameral, on ligi 4 korda suurem oma eelkäija Phantom 4 kaamera 1/2.3-tollisest sensorist. Uue sensori pikslid on suuremad ning maksimaalne ISO ulatub 12800-ni. Suurendatud on ka pildi kontrastsust.

H.264 ja H.265 4K Video salvestamine

Võimas videotöötlemine toetab H.264 4K 60fps kaadrisagedusega või H.265 4K videot 30fps kaadrisagedusega, mõlemal juhul salvestatakse 100Mbps andmetihedusega. Eesrindlike sensorite ja protsessorite kombinatsioon tagab detailsed pildid ühes vajalike andmetega piltide järeltöötluseks. 

Produktsiooniks optimeeritud 4K

Täiustatud video töötlemise süsteem võimaldab salvestada videot nii optimeeritud kino- kui ka produktsiooni kvaliteedis DCI 4K (4096 x 2160) 60fps kaadrisagedusega ja 100Mbps andmetihedusega. Samas toetab Phantom 4 Pro ka H.265 video koodekit 30fps kaadrisageduse ja 4K eraldusvõime juures. Eelnimetatud andmetiheduse juures kahekordistab H.265 töödeldava pildi koguse võrreldes H.264 koodekiga. Tulemuseks on märgatavalt kõrgem pildi kvaliteet sõltumata tõhusamast kokkupakkimisest. Salvesta suure dünaamilise ulatusega D-log funktsioonis, et saada kätte maksimum pildi andmetest värvikorrektsiooniks.

Kõrgresolutsiooniga lääts

Phantom 4 Pro kaameral on õhulendudeks optimeeritud f/2.8 avaga lainurk lääts 24-millimeetrise fookuskauguse ekvivalendiga. See sisaldab kaheksat elementi - kahte asfäärilist - sobitatud omakorda seitsmesse gruppi, mis on paigutatud veelgi väiksemasse ja  kompaktsemasse korpusesse. Selle kaamera pildid on jäädavalt detailsed vähese moonutuse ja vähese hajususega, kindlustades tulemusena teravad ja värvirikkad pildid ning videod.

Mehaaniline katik

Kiiresti liikuvate objektide kaadrisse saamine on alati olnud  väljakutseks kõigile lendavatele kaameratele, mis kasutavad elektroonilist katikut. Sel samal põhjusel on just Phantom 4 Pro DJI esimene droon, mis kasutab mehaanilist katikut ja suure avaga esmaklassilist läätse. Maksimaalne mehaaniline säriaeg 1/2000 sekundit välistab liikumisel tekkiva uduse pildi ja "tarretise  efekti", mille põhjustajaks on elektroonilise katikuga kiiresti liikuva objekti filmimine. Elektrooniline katik on samuti saanud täiendust, võimaldades maksimaalset säriaega kuni 1/8000 sekundit ning olles võimeline järjestikuse pildistamise režiimis tegema 20 MP resolutsiooniga kuni 14 pilti sekundis. Kõik selleks, et ideaalsed momendid ei jääks tabamata.

Intelligentsed lennurežiimid

Draw

Draw reziimiga joonista vaid teekond ekraanile ja Phantom 4 Pro liigub lukustatud kõrgusega soovitud suunas. See funktsioon võimaldab piloodil keskenduda kaamera jälgimisele ja võimaldab teha keerukamaid ülesvõtteid. Draw reziimil on kaks erinevat kasutuslaadi, mõeldud erinevates olukordades kasutamiseks:

Standard: Droon jälgib ette antud marsruuti nii, et kaamera on suunatud konstantselt ette.
Free: Droon lendab mööda ette antud marsruuti. Selles laadis aga saab kaamerat liigutada igasse suunda.

ActiveTrack

Suurel kiirusel liikuvatele objektidele jälgimine võib olla väga keeruline, kuid eesrindlikud pildituvastus algoritmid, mida Phantom 4 Pro kasutab, lasevad tuvastada ning jälgida filmitavat objekti, hoides seda samal ajal korrektselt kaardis. See algoritm suudab tuvastada erinevaid objekte alustades inimestest kuni sõidukite ja loomadeni välja ning vastavalt subjektile valib droon ise oma lennudünaamika. Kõige selle eesmärgiks on saada parima kvaliteediga sujuv võte. Piloodid saavad valida erinevate laadide vahel:

Trace: Jälgi subjekti ees või taga liikudes, vältides takistusi automaatselt.
Profile: Lenda koos subjektiga erinevate nurkade all tema suhtes,et saada parimad vaated tema profiilist.
Spotlight: Kaamera on fikseeritud filmitavale subjektile samal ajal, kui drooni saab lennutada peaaegu igal pool.

TapFly

Lenda igas suunas ekraanil nähtaval alal vaid ühe nupuvajutusega. Vajuta ekraanile, et sujuvalt muuta lennusuunda, vältides samal ajal automaatselt takistusi ning vajuta ekraanile uuesti või 
kasuta puldi juhtkange, et muuta lennusuunda. AR trajektoori funktsioon näitab drooni lennusuunda reaalajas tagasisideks juhuks, kui peaks olema vajalik trajektoori korrigeerimine. Kuna kõrguse, kiiruse, suuna ja kaamera kontrollimine samaaegselt juhtkangide abil võib olla keeruline, võimaldab TapFly Free fikseerida
lennusuuna, lastes piloodil keerata Phantom 4 Pro drooni või liigutada gimbali nii, et ei peaks muutma lennusuunda. Kokku on võimalik valida kolme TapFly laadi vahel: 

TapFly Forward: Vajuta, et lennata soovitud suunal.
TapFly Backward: Vajuta, et lennata vajutuse kohast ekraanil vastassuunda. Näiteks vajuta ekraani alumisele paremale nurgale, et lennata tagurpidi ülemise vasaku nurga suunas.
TapFly Free: Lukusta liikumise suund ilma kaamerat lukustamata, mis laseb kaamerat liigutada lennu ajal oma äranägemise järgi.

Märkus: Takistuste vältimise süsteem (Obstacle Avoidance) ei ole kasutatav TapFly Free korral.

Return to Home

Olles Tagasi Koju (Return to Home) režiimis, valib Phantom 4 Pro ise parima teekonna tagasi lendamiseks arvestades sealjuures ka looduslike oludega. Ta salvestab oma tehtud lennuteekonna, mis võimaldab sama teekonda kasutades tagasi lennata ka juhul, kui ta peaks kaotama signaali puldiga.

Sõltuvalt drooni kõrgusest signaali kadumise hetkel, on Phanton 4 Pro võimeline kujundama oma tagasilennu trajektoori nii, et väldib kõiki takistusi, mida ta varem märganud on. Õhkutõusul salvestab Phantom 4 Pro tema alla jäävat pinda ning tagasi tulles kasutab seda infot maksimaalselt täpse maandumise tagamiseks. Kui aga peaks all olema takistusi või vett, annab droon piloodile sellest teada 
ning jääb ise sobivale kõrgusele hõljuma, võimaldades piloodil drooni paremini maandada.

Gesture Mode

Liigutuste laadis (Gesture Mode) saab teha selfisid kasutades puldi asemel käeliigutusi. Arvuti visuaalne tehnoloogia võimaldab Phantom 4 Pro droonil saada juhiseid läbi käeliigutuste. Pildistatav tõstab lihtsalt kaamera vaateväljas olles oma käed üles ning droon tunneb selle liigutuse ära, seades inimese kaadri keskele. Kui ollakse pildistamiseks valmis, annab pildistatav käsi välja sirutades kaamerale märku, et on valmis. Seejärel on veel 3 sekundit aega võtta sobiv poos. Nii võimaldab Phantom 4 Pro salvestada olulisi hetki ka ilma pulti kasutamata.

Lennusüsteem

Lennu režiimid

Erinevad videoproduktsioonid vajavad erinevaid lennukaraktereid ning Phantom 4 Pro võimaldab valida kolme erineva režiimi vahel: P, A ja S. Nende vahel lülitudes on piloodil võimalik saavutada täpselt selline kontroll, mida ta vajab. Vastavalt vajadusele saab valida sujuvuse, lihtsuse, targa navigeerimise või kiiruse vahel. Positsiooni režiims (P) on TapFly, ActiveTrack, takistuse tuvastamise ja positsioneerimise funktsioone võimalik kasutada. Spordi režiimis (S) annab erilise väleduse ja suurema kiiruse, ulatudes kuni 20m/s (72km/h). ATTI režiim (A) lülitab välja satelliidi kaudu stabiliseerimise ja hoiab Phantom 4 Pro kõrgust. See on ideaalne kogemustega pilootidele, kes soovivad saada sujuvat tulemust. Tripod režiim, mis piirab lennukiiruse 1.8m/s (6.4km/h) peale, saab drooni eriti täpselt juhtida, mis on parim lahendus täpseks kaadri raamimiseks ja siseruumides lendamiseks. Nii infrapuna- kui ka visuaalsed sensorid on nendes laadides aktiveeritud, et lendamine oleks võimalikult turvaline.

Topelt sensorid

Phantom 4 Pro kasutab kahte kompassi moodulit ja kahte IMU, muutes sellega drooni palju usaldusväärsemaks, kui nii mõnigi kuue või kaheksa propelleriga droon. Kompassid ja IMU-d on väga olulised sensorid tagamaks stabiilset lendu ning Phantom 4 Pro tegeleb kogu aeg ka mõlemast allikast tuleva info töötlemisega. See info jookseb läbi erinevate algoritmide, mis kontrollivad täpsust. Igasugune ebatäpne info analüüsitakse automaatselt läbi nii, et see ei mõjuta kuidagi lendu ennast, vaid lend püsib igal  juhul stabiilse ja usaldusväärsena.

Intelligentne akusüsteem

Professionaalses aerofoto- ja videograafias on alati oluline maksimaalne lennuaeg. Phantom 4 Pro drooni maksimaalne lennuaeg on viidud 30 minutini, pakkudes varasemast veel rohkem aega õhust video või fotode tegemiseks. DJI GO telefoniäpp kuvab aku kestvust ning kalkuleerib järelejäänud lennuaega arvestades sealjuures juba läbi sõidetud vahemaad ja muid faktoreid. See annab ka hoiatusi, kui aku peaks langema inimaalsele ohutule tasemele, et droon jõuaks tagasi punkti, kust lendu alustati. Intelligentne akusüsteem väldib ka ülelaadimist kui ka aku liigset tühjaks saamist. Kui akud on pikemaajaliselt hoiule pandud, laevad ad end tühjaks, et säilitada maksimaalne vastupidavus. 

Lennumasin

Kaal(aku ja propelleritega) 1375g
Diagonaal (ilma propelleriteta) 350 mm
Maksimaalne tõusukiirus S-režiim: 6 m/s; P-režiim: 5 m/s
Maksimaalne langemiskiirus S-režiim: 4 m/s; P-režiim: 3 m/s
Maks. Lennukiirus 72 km/h (S-režiim); 58 km/h (A-režiim); 50 km/h (P-režiim)
Maksimaalne kaldenurk 42° (S-režiim); 35° (A-mode); 25° (P-režiim)
Max. Lennukõrgus 6000 m
Maks. lennuaeg Ligikaudu. 30 minutit
Töö temp 0° to 40° C
Asukoha tuvastamine GPS/GLONASS
Hõljumise täpsus Vertikaalselt: ±0.1 m (Vision süsteemiga); ±0.5 m (GPS'ga)
Horistontaalne: ±0.3 m (Vision süsteemiga); ±1.5 m (GPS'ga)

Vision Süsteem

Kiiruse piirang ≤50 km/h kõrgusel 2m maapinnast
Kõrguse piirang 0 – 10 m
Töö raadius 0 – 10 m
Takistuse tuvastamise raadius 0.7 – 30 m
FOV ±60°(Horisontaalne), ±54°(Vertikaalne)
Tuvastus sagedus 10Hz
Töötingimused Selge mustriga pind ja piisav valgustus(lux > 15)

Kaamera

Sensor 1’’ CMOS; Effektiivseid piksleid: 20M
Lääts FOV (vaatenurk) 84°, 8.8 mm / 24 mm (35 mm ekvivalentne),
f/2.8 - f/11.
autofookus 1 m - ∞
ISO Video: 100 - 3200 (Auto); 100 - 6400 (Manuaalne)
Foto: 100 - 3200 (Auto); 100- 12800 (Manuaalne)
Mehaaniline katik 8 - 1/2000 s
Elektrooniline katik 8 - 1/8000 s
Maks pildi suurus 3:2: 5472 × 3648
4:3: 4864 × 3648
16:9: 5472 × 3078
PIV pildi suurus 16:9 Aspect Ratio:
・5248 × 2952(3840 × 2160 24/25/30p,2720 × 1530

24/25/30p,
1920 × 1080 24/25/30p, 1280 × 720 24/25/30p)
・3840 × 2160(3840 × 2160 48/50p,2720 × 1530 48/50p,
1920 × 1080 48/50/60p,1280 × 720 48/50/60p)

17:9:
・4896 × 2592 (4096 × 2160 24/25/30p)
・4096 × 2160 (4096 × 2160 48/50p)
Foto funtsioonid Single Shot
Burst Shooting: 3/5/7/10/14 frames
Auto Exposure Bracketing (AEB): 3/5 bracketed
frames at 0.7EV Bias
Interval: 2/3/5/7/10/15/30/60 s
Video režiimid H.265
・C4K:4096×2160 24/25/30p @100Mbps
・4K:3840×2160 24/25/30p @100Mbps
・2.7K:2720×1530 24/25/30p @65Mbps

2720×1530 48/50/60p @80Mbps
・FHD:1920×1080 24/25/30p @50Mbps

1920×1080 48/50/60p @65Mbps

1280×720 48/50/60p @35Mbps


H.264
・C4K:4096×2160 24/25/30/48/50/60p @100Mbps
・4K:3840×2160 24/25/30/48/50/60p @100Mbps
・2.7K:2720×1530 24/25/30p @80Mbps

2720×1530 48/50/60p @100Mbps
・FHD:1920×1080 24/25/30p @60Mbps

1920×1080 48/50/60/120p @80Mbps
・HD: 1280×720 24/25/30p @30Mbps

1280×720 48/50/60/120p @45Mbps
Andmetihedus 100 Mbps
Failisüsteem FAT32 (≤ 32 GB); exFAT (> 32 GB)
Foto failitüübid JPEG, DNG (RAW), JPEG + RAW
Video failitüübid MP4/MOV (AVC/H.264;HEVC/H.265)
Mälukaardi tugi Micro SD, Maks suurus: 128GB.
Kirjutamis kiirus ≥15MB/s, class 10 või UHS-1 nõutud
Töö temp 0° to 40° C

Laadija

Pinge 17.4 V
Võimsus 100 W

Gimbal

Stabilisaator 3-teljeline (pitch, roll, yaw)
Juhitav vahemik Pitch: -90° to +30°
Max. juhitav kiirus Pitch: 90°/s
Nurgeline juhitav täpsus ±0.03°

TOF süsteem

Takistuse tuvastamise raadius 0.2 – 7 m
FOV ±35° (Horisontaalne), ±10° (Vertikaalne)
Tuvastus sagedus 10 Hz
Töökeskond Peegelumis vastane materjal > 8% (n! seinad, puud, inimesed jne.)

Juhtpult

Töö sagedus: 2.400 - 2.483 GHz and 5.725 - 5.850 GHz
Maksimum distants (avatud ala): FCC : 7km;
CE : 3.5km
Töö temp 0° to 40° C
Aku 6000mAh LiPo 2S
EIRP 2.400 GHz - 2.483 GHz
FCC: 23 dBm; CE: 17 dBm
5.725 GHz - 5.850 GHz
FCC: 30 dBm; CE: 14 dBm
Töö temp 1.2 A @7.4 V
Video väljund GL300E: USB
Mobiili hoidik GL300E: Tahvel arvutid ja nutitelefonid

Intelligent Flight Battery (PH4-5870mAh-15.2V)

Mahutavus 5870 mAh
Pinge 15.2 V
Aku tüüp LiPo 4S
Energia 89.2 Wh
Neto kaal 468 g
Laadimis temp -10° to 40° C
Maks laadija võimsus 100 W
  •