/>

Hero6 HVEC H.265

Mis on HEVC?

Suure efektiivsusega videokodeerimine ( HEVC) - ühtlasi tuntud ka kui H.265 - on video kokkupressimise standard, mis lubab GoPro-l jäädvustada mahukaid videokaadred nagu näiteks 4K 60FPS ja 1080p 240 FPS-i, umbes kaks korda väiksema faili mahuga, kuid samaväärse pildi kvaliteediga. Üleminek sellele standardile on kasvamas ja on juba toetatud Android 5.0+ ja IOS 11 uuematele telefonidel ning tahvelarvutitel, mis omavad võimsamat protsessorit. Samuti ühildub HEVC ka Windows 10 ja MacOS "High Sierra" uuemate laua arvutitega.

Sinu Hero 6 Blacki HEVC režiimid on allpool välja toodud. Kui sul ei ole HEVC-ga ühilduvat arvutit või nutiseadet (kõik resulutsioonid/kaadri sageduste kombinatsioonid pole välja toodud), siis kasuta tuttavat H.264 kodeeringut (H.264 kodeeringut kasutavad Hero 5 ning eelnevad GoPro kaamerad).

Millised videosätted kasutavad HEVC?

GoPro kasutab HEVC järgnevatel video sätetel.

Video Reso FPS (NTSC) FPS (PAL)
4K 60 fps 50 fps
4K (4:3) 30, 24 fps 25, 24 fps
2.7K 120 fps 100 fps
2.7K (4:3) 60 fps 50 fps
1080p 240 fps 200 fps


Kui kasutad HEVC videosätteid, siis ilmub ekraanile hoiatussõnum ja annab märku ,et videote mängimiseks ja monteerimiseks on vaja vastavat HEVC ühilduvat nutiseadet või arvutit. Kaamera näitab hoiatavat sõnumit ka GoPro Appis ja Quickis.

Kas mu mobiilne seade ühildub HEVC-ga?

Android

HEVC toetab Android 5.0 + seadmeid mis kasutavad Qualcomm Snapdragon 820 seeria ( või samaväärset) protsessorit või mõnda veel uuemat versiooni. Allatoodud tabelis on märgitud uuemad Android seadmeid mis võimaldavad kasutada HEVC-d:

Tootja Mudel
Samsung Galaxy® S7 / S7 Plus ja uuemad
Galaxy Note 8 ja uuemad
Google Pixel / Pixel XL ja uuemad
Huawei Huawei P9 ja uuemad
Xiaomi Xiaomi Mi 5 ja uuemad
LG LG G5 ja uuemad
HTC HTC U10 ja uuemad
Sony Sony Xperia® X ja uuemad
Moto Moto Z® ja uuemad
OnePlus OnePlus® 3 ja uuemad

 

iOS

HEVC Töötab kõikides IOS 11 seadmetes mis kasutavad Apple A10 protsessorit või mõnda veel uuemat versiooni.

Seade Mudel
iPhone iPhone® 7 ja 7 Plus
iPhone 8 ja 8 Plus
iPhone X
iPad 10.5-inch iPad Pro®
12.9-inch iPad Pro

 

Millised on HEVC mobiilsed piirangud?

 

Piirant iOS  Android
Reaalajas eelvaate esitamine lindistamise ajal läbi GoPro App-i.
Isegi kui su nutiseade võimaldab HEVC kasutamist, ei saa sa vaadata reaalajas videot läbi GoPro appi. Sa saad vaadata kaadrit enne kui paned salvestama, aga momendil, kui sa salvestama hakkad, lõpetab reaalajas pildi edastus töötamise.
Kõik seadmed
Salvestiste vaatamine läbi GoPro App-i
Isegi kui su nutiseade võimaldab HEVC, ei saa sa vaadata salvestisi otse läbi Gopro appi. Eelnevalt pead kopeerima video telefoni sisemällu/SD kaardile, et mobiilne seade suudaks videot esitada.
Kõik seadmed
4K (4:3) Video mängimine.
Mitte ükski Androidi või IOS-i versioon ei võimalda reaalajas mängida 4K 4:3 videot. Androidis kopeerib GoPro app 4K 4:3 video su seadmesse, kuigi ei suuda seda koheselt esitada. IOS-is muudab Quickstories 4K 4:3 video madalamasse resulutsiooni, mida saab seadmes koheselt ka esitada. Muul juhul ei lase Gopro app manuaalselt kopeerida 4K 4:3 videot mobiilsesse seadmesse.
Kõik seadmed
Salvestiste esitamine seadmetel, mis ei ühildu.
Kui su seade ei ole Android 5.0/IOS 11 või uuem, ei saa sa vaadata HEVC kaadreid. Manuaalsel ümber tõstmisel GoPro appis või Quick Key-s, edastakse veateade ning faili edastus blokeeritakse.
Seadmed mis töötavad iOS 10.3.3 ja varasemal Seadmed mis töötavadAndroid 4.4 (KitKat) ja varasemal
Salvestiste esitamine ühidluvatel operatsioonisüsteemidel või vanematel seadmetel.
Kuigi Android 5.0 ja IOS 11 juba ühilduvad HEVC-ga, peab su nutiseadmel olema uuem protsessor, et seade suudaks esitada faile ilma tõrgeteta. GoPro app küll kopeerib HEVC failid seadmesse, aga võib juhtuda ,et seade ei suuda neid sujuvalt esitada. Üldjuhul ei suuda seadmed, mis on tehtud enne 2016 aastat, mängida HEVC faile korrektselt. Palun tutvu osalise nimekirjaga toetatud seadmetest (välja toodud üleval).
Seadmed mis toodetud enne 2016 aastat
QuickStories konverteerib HEVC madalama andmetihedusega failiks.
IOS 11 peal kopeerib Quickstories HEVC faili su kaamerast ja muudab ta madalama andmetihedusega failiks enne materjali saatmist Quik App-i.
Ainult iOS 11 peal töötavad seadmed N/A


Kas mu arvuti võimaldab HEVC-d?


Windows

HEVC toimib kõikidel Windows 10 süsteemidel, mis kasutavad Intel Kaby Lake (või samaväärest) protsessorit või uuemaid protsessoreid

MacOS

HEVC toimib kõikidel MacOS High Sierra-t kasutatavel arvutitel, millel on A10 või uuem protsessor.

MacOS High Sierra arvutid mis võimaldavad HEVC-d:

 • Macbook® – 2016 ja uuem
 • Macbook Pro – 2016 ja uuem
 • iMac – 2017  ja uuem
 • iMac Pro – 2017  ja uuem
 • 27-inch 5K iMac (2015-2017)  

 

Millised on HEVC piirangud arvutitele?

Meedia mängimine mitte toetatud operatsioonisüsteemidel
Sa ei saa vaadata HEVC faile oma arvutis, kui su arvutil ei ole Windows 10/Mac Os High Sierra või uuem operatsioonisüsteem. Quik kopeerib HEVC failid su arvutisse, ent need ei ilmu Quiki programmis Meedia galeriis. Ühtlasi ei suuda ka kolmanda osapoole programmid esitada HEVC faile.

Meedia mängimine toetatud operatsioonisüsteemidel, ent vanemates arvutites.
Kuigi Windows 10/ Mac Os High Sierra lubavad HEVC faile su arvutis esitada, peab su seadmel olema uuem protsessor. Quik küll kopeerib HEVC failid su arvutisse, aga nad ei pruugi sujuvalt mängida. Üldjuhul ei suuda arvutid, mis on toodetud enne 2016 aastat, mängida HEVC faile ilma tõrgeteta. Tutvu osalise nimekirjaga ühidluvatest arvutitest/protsessoritest üleval.


Mis saab siis, kui ma salvestasin materjali HEVC sätetega, aga mul puudub ühilduv seade?

Kui selline situatsioon peaks aset leidma, siis on sul paar võimalust, et olukorda parandada:

 1. Muuda oma HEVC video H.264 kodeeringusse (mida toetavad kõik seadmed), kasutades tasuta rakendust Handbrake, millega saad oma materjali ümber konverteerida H.264-le minimaalse kvaliteedi langusega.
   How to Convert GoPro HEVC Videos to H.264 Using HandBrake
 2. Video/faili üles laadimine internetti  - Lae oma video üles YouTube'i või analoogsesse internetikeskkonda. Kui fail on üles laetud, peaksid sa saama oma faili esitada seadmega, mis ühildub antud internetikeskkonnaga (tänu internetikeskkonna poolse konverteerimisega).
  * NB: Kasutades internetikeskkonda, et oma videoid vaadata, võib esineda kvaliteedilangust, mis on põhjustatud nendepoolsest konversioonist või aeglasest internetist.